OKOLIE

V okolí drevenice JENNY je množstvo možností pre aktívny šport, odpočinok aj relax.

Turistika v Západných Tatrách  (o,5 km)

Blízke okolie ponúka široké možnosti pre turistiku rôznej náročnosti. Priamo z obce je možný výstup na vrch Babky, odkiaľ možno po hrebeni pokračovať k Sivému vrchu a ďalej smerom na Zuberec. Ďalšia turistická trasa vedie cez Bobroveckú dolinu na vrch Sokol a Mních. Vytrvalejší turisti môžu pokračovať cez Jaloveckú dolinu na vrch Ráztoka, Baníkov alebo Baranec, prípadne navštíviť Žiarsku dolinu.

Cyklotrasy pre náročných aj začiatočníkov (0,5 km) 

Cyklistika LiptovPre nadšencov cyklistiky bude príjemným prekvapením široký výber cyklotrás, či už cestných alebo terénnych v prírode. Veľmi obľúbená je trasa : Bobrovček – Bobrovecká dolina – Žiarska dolina – Smrečany – Trstené – Bobrovec – Bobrovček.

Ďalšie zaujímavé liptovské cyklotrasy nájdete na http://www.visitliptov.sk/

Salaše  (1 km)

V blízkosti dreveníc JENNY sa nachádza viacero dostupných salašov, ktoré ponúkajú čerstvý ovčí syr alebo žinčicu. Najbližší salaš je vzdialený asi 1 km. Ak si chcete pobyt spríjemniť dlhšou prechádzkou v prírode, ktorú zakončíte posedením pri tradičných liptovských špecialitách, určite nevynechajte návštevu ďalšieho salaša, vzdialeného len 4 km od dreveníc.

Aquapark Tatralandia (5 km) 

TatralandiaTatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Na to aby ste si užili Tatralandiu, jeden deň nestačí. Je totiž ideálnym miestom na dovolenku pre všetky vekové kategórie. V bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou, na toboganoch rôznej náročnosti, v saunovom svete či vo wellness centre si na svoje príde každý člen vašej dovolenkovej výpravy. Viac info na  www.tatralandia.sk 

Vodná priehrada Liptovská Mara (7 km) 

Najväčšia vodná nádrž na Slovensku,  Liptovská Mara, ponúka možnosť kúpania, vodných športov, či malebnej plavby loďou. Stačí si len vybrať z ponuky na www.maracamping.sk

Mesto Liptovský Mikuláš  (10 km) Liptovský Mikuláš

Okresné mesto Liptovský Mikuláš ponúka návštevníkom regiónu celé spektrum služieb, možnosť športového, spoločenského aj kultúrneho vyžitia. Je rodiskom a pôsobiskom desiatok významných osobností. Do histórie môžete nazrieť aj návštevou početných pamiatok roztrúsených na území mesta. Sladké ničnerobenie si vychutnáte v štýlových kaviarňach, reštauráciách, či v lokálnom pivovare.

Demänovská ľadová jaskyňa (15 km)

Demänovská Jaskyňa Slobody (17 km)

Stanišovská jaskyňa – Liptovský Ján (20 km)

Archeoskanzen Havránok (22 km)

Gino Paradise Bešeňová (25 km)

Chopok Jasná – Nízke Tatry (25 km)

Skanzen Pribylina (28 km)

Mesto Ružomberok (35 km)

Vysoké Tatry (50 km)

Mesto Poprad (65 km)